Değerli Ziyaretçiler, Sevgili Minecan Ailesi,

1991’de kurulan Özel Minecan Okullarında  gurur dolu tam 28 yıl…Bu gurur dolu yılları, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Özel Minecan Ortaokulumuzu eğitime açarak taçlandırdık.

Dünyanın en değerli varlığıdır çocuk.Bizler, Minecan eğitimcileri olarak bu en değerli varlığınızı sizden emanet alıyoruz ve sorumluluğumuzun çok büyük ve önemli olduğunu biliyoruz.

Özel Minecan Ortaokulu olarak misyonumuzda da belirttiğimiz gibi hedeflerimiz; sorgulayan, yaşam boyu öğrenen, duygusal, sosyal ve akademik yönden yüksek standartlara sahip mutlu bireyler yetiştirmektir.

Öğrencilerimizin fark yaratan bilgi ve becerilerle donanmış, iyi bir vatandaş ve bir dünya insanı olarak yetişmesi hedefinde olan bir okul olarak öğrencilerimizi bireysel  olarak iyi tanıyor, her birinin bireysel bilgi ve becerilerinin gelişimine önem veriyoruz.Bu yaklaşımımızla öncelikle öğrencilerimizin  mutlu birey olmalarını ve  mutlu bireyler olarak akademik yanlarını geliştirmelerini, sorumluluk sahibi insanlar olmalarını  önemsiyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığıyla aydınlanan, bilimin yolundan ayrılmayan, mutlu çocuklar yetiştiriyoruz.

Ülkemizin temel direği olan çocuklarımızı aydınlık yarınlara; donanımlı, özgüvenli, dürüst, adaletli ve en önemlisi de sevgiyle taşıyacağız.

“Bir okul öğretmeni kadar okuldur” felsefesiyle çıktığımız bu değerli eğitim yolculuğumuzda, “mutlu öğretmen” ve “mutlu çocuk” en önemli ilkemizdir.

Sevgiyle kalın.
Cem ÇAĞIN
Okul Müdürü

93

Eğitimci

6500

M² DOĞAYLA İÇİÇE AÇIK KAMPÜS ALANI

4350

M² KAPALI EĞİTİM ALANI

Etkinlikler

Okulumuzda düzenlenen tüm etkinliklere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Nisan 20, 2021

Öğrencilerimiz Tarihten İz Bırakan Kişileri Anlattılar

3. Sınıf öğrencilerimiz Uluslararası Bakalorya IB PYP Sorgulama Ünitesi kapsamında toplumun gelişmesine katkıda bulunarak iz bırakan kişileri ve özeliklerini sorguladılar. Ünite sonunda her öğrencimiz kendi seçtiği iz bırakan bir kişiyi okul toplumuna anlatarak öğrendiklerini paylaştı.

Suyumuz Tükeniyor
Mart 22, 2021

Çok değil 2050 yılında dünya nüfusunun 2/3’ünün yaşadığı 66 ülkede şiddetli su sıkıntısı bekleniyor... Ülkemizde su…

Uzm. Dr. Emel Koçyiğit Deveci ile Dünyanın Hareketleri
Mart 20, 2021

Minecan İlkokulu 1. Sınıf öğrencilerimiz Dünya’nın döngüsel hareketlerini ve bu hareketlerin canlılar üzerindeki etkilerini sorguladıkları PYP…

AFAD Doğanın Değişimi Üzerine Söyleşi
Mart 18, 2021

İlkokul 2. Sınıf öğrencilerimiz PYP Sorgulama Üniteleri kapsamında doğa olaylarını, ülkemiz ve dünyada yaşanan doğal afetleri,…