Değerli Ziyaretçiler, Sevgili Minecan Ailesi,

1991’de kurulan Özel Minecan Okullarında  gurur dolu tam 28 yıl…Bu gurur dolu yılları, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Özel Minecan Ortaokulumuzu eğitime açarak taçlandırdık.

Dünyanın en değerli varlığıdır çocuk.Bizler, Minecan eğitimcileri olarak bu en değerli varlığınızı sizden emanet alıyoruz ve sorumluluğumuzun çok büyük ve önemli olduğunu biliyoruz.

Özel Minecan Ortaokulu olarak misyonumuzda da belirttiğimiz gibi hedeflerimiz; sorgulayan, yaşam boyu öğrenen, duygusal, sosyal ve akademik yönden yüksek standartlara sahip mutlu bireyler yetiştirmektir.

Öğrencilerimizin fark yaratan bilgi ve becerilerle donanmış, iyi bir vatandaş ve bir dünya insanı olarak yetişmesi hedefinde olan bir okul olarak öğrencilerimizi bireysel  olarak iyi tanıyor, her birinin bireysel bilgi ve becerilerinin gelişimine önem veriyoruz.Bu yaklaşımımızla öncelikle öğrencilerimizin  mutlu birey olmalarını ve  mutlu bireyler olarak akademik yanlarını geliştirmelerini, sorumluluk sahibi insanlar olmalarını  önemsiyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığıyla aydınlanan, bilimin yolundan ayrılmayan, mutlu çocuklar yetiştiriyoruz.

Ülkemizin temel direği olan çocuklarımızı aydınlık yarınlara; donanımlı, özgüvenli, dürüst, adaletli ve en önemlisi de sevgiyle taşıyacağız.

“Bir okul öğretmeni kadar okuldur” felsefesiyle çıktığımız bu değerli eğitim yolculuğumuzda, “mutlu öğretmen” ve “mutlu çocuk” en önemli ilkemizdir.

Sevgiyle kalın.
Cem ÇAĞIN
Okul Müdürü

93

Eğitimci

6500

M² DOĞAYLA İÇİÇE AÇIK KAMPÜS ALANI

4350

M² KAPALI EĞİTİM ALANI

Etkinlikler

Okulumuzda düzenlenen tüm etkinliklere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Eylül 23, 2023

Minecanlılar İletişimi Güçlü Bireyler Olarak Yetişirler.

Ortaokul Rehberlik birimimiz tarafından öğrencilerimizin sınıf içi iletişimlerini artırmak amacıyla rehberlik etkinliklerimiz gerçekleştirildi.

Öğrencilerimizle Sabah Sporuyla Güne Enerjik ve Mutlu Başladık.
Eylül 22, 2023

Minecan öğrencileri güne her gün sabah sporu ile başlar.

Öğrencilerimizle İlköğretim Haftasını Kutladık.
Eylül 22, 2023

Minecan öğrencileri İlköğretim Haftası’nı okur yazar bireyler olmanın önemi üzerinde sorgulama yaparak kutladılar. 😇

Luis Nani Öğrencilerimizle Buluştu.
Eylül 20, 2023

Adana Demirspor'umuzun futbolcularından Luis Nani öğrencilerimizle bir araya geldi.