Minecan Ortaokulu’nda spor her zaman eğitimin bir parçasıdır.

Minecan Ortaokulu öğrencileri yabancı dil eğitimiyle ‘dünyada’ fark yaratan bireyler olarak yetişirler.

Minecan Ortaokulu öğrencileri sanatı tüketen ve üreten bireyler olarak yetişirler.

Gelecek Burada!

Sorgulama temelli eğitimiz, öğrencilerimizin araştıran-sorgulayan, bilgili, düşünen, iletişim kuran, ilkeli, açık görüşlü, duyarlı, riski göze alan, dengeli ve dönüşümlü düşünen bireyler olarak yetişmelerini sağlar.

Her öğrencimiz geleceği tasarlayıp ona yön verecek, dünyayı daha yaşanabilir ve umut vadeden bir yer yapmak üzere gerekli bilgi, deneyim ve tecrübeye sahip olarak yetişecektir.

Minecan Ortaokulu Kampüsü öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin ortak eğitim ve yaşam alanıdır. Bu alanda her kuralı ve koşulu öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz birlikte belirler.

Minecan Ortaokulu’nda öğrencileri doğanın içinde temiz havası ve doğal ortamıyla Adana’da fark yaratan bir atmosferde eğitimlerini sürdürürler.

Sabah açık büfe kahvaltı ile güne başlayan öğrencilerimiz öğle yemeklerinin ardından dileyen öğrencilerimiz her gün taze hazırlanan sağlıklı atıştırmalarını Vitamin Büfe’den temin ederler. Okulumuzda kantin bulunmamaktadır.

Minecan Ortaokulu’nda eğitim sadece sınıf içerisinde değil okulun her alanında sürdürülür. Öğrenci merkezli eğitim anlayışımız sayesinde öğrenciler eğlenerek aktif dersler işlerken öğrenme tam ve kalıcı olur.

Minecan Ortaokulu’nda her öğrenci kişisel özellik ve becerileri doğrultusunda tüm okul toplumu tarafından desteklenir.

Eğitim Programımız

Özel Minecan Ortaokulunda vizyon ve misyonumuz doğrultusunda yenilikçi, yaratıcı, araştırmacı, öğrenmeyi öğrenen, üstün akademik başarılar hedefleyen, kültürler ve uluslararası bilince sahip, anadilini yanında iki yabancı dil konuşabilen öğrenciler yetiştirilmesi hedeflenmiştir.

Özel Minecan Ortaokulu Müfredatı temelini Milli Eğitim Bakanlığı Ortaokul Müfredatına dayandırır.  Programdaki kazanımlara ek olarak öğrencilerimizin çok değerli birer birey olduklarına olan inancımızla, planlamalarımızın önemli bir bölümünü öğrencilerimizi farklı yönleri ile geliştirmek kapsar.  Milli Eğitim Programı’nın tam öğrenme odaklı, öğrenci merkezli bir yaklaşımla işlendiği sınıflarımızda, onların 21. Yüzyılın dünyasında fark yaratan bireyler olmasını destekleyecek kişilik, davranış ve beceri gelişimi için çeşitli yöntem ve stratejiler kullanılır.

Öğrencilerimiz sorgulama yoluyla derslerin birbirleri ve hayatla olan doğal bağlantısını keşfetmeleri için desteklenir. Bu bilgi transferi ile öğrencilerimiz öğrenmeyi bir bütün olarak görür.

Özel Minecan Ortaokulu öğrencileri; Milli Eğitim Programının tüm dersler bazındaki hedeflerine, ezberden uzak, sorgulayarak, anlayarak, kendi öğrenme süreçlerinin sorumluluğunu alarak ulaşarak, kendilerini bekleyen ulusal ve uluslararası tüm standart sınavlarda başarılı olmaları için alanında uzman ve çok tecrübeli bir akademik ve idari kadro tarafından desteklenir.

Öğrencilerimizin bireysel gelişimleri çok yakından takip edilerek, eğitim yolculuğunda ihtiyaç duyabilecekleri akademik destek bu güçlü akademik kadro tarafından verilecektir.  Tüm öğrenmenin sadece okul sınırları içinde gerçekleşmesi için Minecan Bireysel Gelişim (BG) modeli uygulanacaktır.

Özel Minecan Ortaokulu öğrencileri, ülkemizin en iyi liselerinde eğitimlerine devam etme hedeflerine, girdikleri ortamlarda fark yaratacak bilgi, beceri ve kişilik özellikleri ile donatılmış  olmanın güveni ve mutluluğu ile emin adımlarla yürüyerek, kendilerini bekleyen akademik hayata devam edecektir.

Değerli Ziyaretçiler, Sevgili Minecan Ailesi,

1991’de kurulan Özel Minecan Okullarında  gurur dolu tam 28 yıl…Bu gurur dolu yılları, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Özel Minecan Ortaokulumuzu eğitime açarak taçlandırdık.

Dünyanın en değerli varlığıdır çocuk.Bizler, Minecan eğitimcileri olarak bu en değerli varlığınızı sizden emanet alıyoruz ve sorumluluğumuzun çok büyük ve önemli olduğunu biliyoruz.

Özel Minecan Ortaokulu olarak misyonumuzda da belirttiğimiz gibi hedeflerimiz; sorgulayan, yaşam boyu öğrenen, duygusal, sosyal ve akademik yönden yüksek standartlara sahip mutlu bireyler yetiştirmektir.

Öğrencilerimizin fark yaratan bilgi ve becerilerle donanmış, iyi bir vatandaş ve bir dünya insanı olarak yetişmesi hedefinde olan bir okul olarak öğrencilerimizi bireysel  olarak iyi tanıyor, her birinin bireysel bilgi ve becerilerinin gelişimine önem veriyoruz.Bu yaklaşımımızla öncelikle öğrencilerimizin  mutlu birey olmalarını ve  mutlu bireyler olarak akademik yanlarını geliştirmelerini, sorumluluk sahibi insanlar olmalarını  önemsiyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığıyla aydınlanan, bilimin yolundan ayrılmayan, mutlu çocuklar yetiştiriyoruz.

93

Eğitimci

6500

m² Doğayla İçiçe Açık Kampüs Alanı

4350

m² Kapalı Eğitim Alanı

Minecan Ortaokulu'nda ``Her Çocuk Farklıdır.``

Okulumuzda rehberlik çalısmalarının temelinde

“Her çocuk farklıdır.” gerçeğinden yola çıkılır.

Okulumuzda Pedagojik Danışman Eğitim Bilimci-Yazar Dr. Özgür Bolat
tarafından “Ödülsüz-Cezasız Eğitim” sistemi uygulanmaktadır.
Çocukların, kendi yetenek ve beğenileri doğrultusunda kendilerini ifade etmelerini, özgüven kazanmalarını destekleyen çalışmalar esastır.
Rehberlik birimi olarak amacımız; öğrencilerimizi tüm gelişim basamakları açısından gözlemlemek, değerlendirmek ve bu bilgileri ebeveynleri ile paylaşmak, öğrencilerimizin her yeni deneyiminde yanlarında yürümek ve onlara destek olmaktır.

Kulüpler

Öğrencilerimiz kulüp etkinlikleriyle daha sosyal bireyler oluyor.

Ortaokul Öğretmenlerimiz

Minecan Okulları’nda öğretmenlerimiz her zaman kendini geliştiren, geleceğin dünyasına yön veren bireylerdir.

Etkinlikler

Okulumuzda düzenlenen tüm etkinliklere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Eylül 23, 2023

Minecanlılar İletişimi Güçlü Bireyler Olarak Yetişirler.

Ortaokul Rehberlik birimimiz tarafından öğrencilerimizin sınıf içi iletişimlerini artırmak amacıyla rehberlik etkinliklerimiz gerçekleştirildi.

Öğrencilerimizle Sabah Sporuyla Güne Enerjik ve Mutlu Başladık.
Eylül 22, 2023

Minecan öğrencileri güne her gün sabah sporu ile başlar.

Öğrencilerimizle İlköğretim Haftasını Kutladık.
Eylül 22, 2023

Minecan öğrencileri İlköğretim Haftası’nı okur yazar bireyler olmanın önemi üzerinde sorgulama yaparak kutladılar. 😇

Luis Nani Öğrencilerimizle Buluştu.
Eylül 20, 2023

Adana Demirspor'umuzun futbolcularından Luis Nani öğrencilerimizle bir araya geldi.

Veli Yorumları

Velilerimizin çocuklarında gözlemledikleri değişimi buradan inceleyebilirsiniz.

Ön Kayıt Formu

Minecan Okulları toplumunun bir parçası olmak için aşağıdaki formu doldurunuz. En kısa zamanda size dönüş sağlanacaktır.

  Veli Bilgileri

  Öğrenci Bilgileri

  Cinsiyet KızErkek

  Doğum Tarihi

  Başvurduğu Okul AnaokuluİlkokulOrtaokul

  Kayıt Olacağı Sınıf

  Halen Devam Ettiği Okul

  Veli İletişim Bilgileri

  Lütfen tüm zorunlu (*) alanları doldurunuz.