Course Features

  • Lectures 0
  • Quizzes 0
  • Duration 16 hafta
  • Skill level Tüm Seviyeler
  • Language Türkçe
  • Students 0
  • Assessments Yes

Categorires

0 Review
0 student

Minecan Ortaokulu öğrencilerinin problem çözme becerilerini geliştirmeyi hedefler. Öğrencilere problem denildiğinde akıllarına gelenin sadece sayı ve şekil değil gerçek yaşam materyalleri ile kurgulanmış gerçek dünya sorunları olması  amaçlanmaktadır. Özelikle zeka oyunlarında çözüme giden yollar birden fazladır ve bir çok yöntem kullanmayı gerektirir. Bazı problemlerin çok kolay ve pratik bir yöntemle çözülme şekli varken, bazıları için çok daha kapsamlı, sistemli bir çalışma ve araştırma gerektirebilir.

Öğrencilerin problem çözme becerilerinin geliştirilmesine katkıda bulunmasının yanı sıra zeka oyunları insanlarla iletişim kurmanın da çok önemli bir aracı olabilir. Günümüzde büyük şirketlerin eğitimlerinde takım çalışmasını öğretmek için zeka oyunları kullandıkları bilinmektedir.

Ayrıca akıl yürütme becerisinin gelişimine destek verecek oyunlar oynandığında öğrencinin mantığa dayalı fikir üretebilmesine, gruplandırma becerisini geliştirmesine, deneyimlerden faydalanarak çıkarımlarda bulunabilmesine, benzetim yoluyla problem çözebilmesine, tümdengelim yaparak problem çözebilmesine, sayıları kullanarak işlemsel stratejiler geliştirebilmesine, soyut sembolleri kullanarak hareket stratejileri oluşturabilmesine, üç boyutlu cisimlerin hareket ve ilişkilerini kavrayabilmesine ve üç boyutlu düşünme ve muhakeme becerilerini geliştirebilmesine, işlemsel ve ölçmeye dayalı tahmin becerilerini geliştirebilmesine olanak sağlar. Öğrenciye verdiği tüm bu katkıların sonucu olarak  bütün derslerinde başarılı olmalarını sağlayabilecek problem çözme ve akıl yürütme becerilerini geliştirmiş olmaları hedeflenmektedir.

Curriculum is empty

0.00 ortlama

5Yıldız
0%
4Yıldız
0%
3Yıldız
0%
2Yıldız
0%
1Yıldız
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir